تبلیغات
کانون خیریه سلامت رفتار سپینود دانشگاه علوم پزشکی تبریز - شد غدیر خم ، هلا ای عاشقان / میوزد عطر علی از آسمان
 

بی ذکر علی صومعه و دیری نیست / کس را پی درک ذات او سیری نیست
گویند که از غیر علی چشم بپوش / هرجا نگرم علی بود ، غیری نیست


 

اگر خدا را از طبیعت٬ «علی» را از تاریخ٬ و معبد را از زمین برداریم; طبیعت٬ قبرستانی متروک; تاریخ٬ دالانی تاریک; و زمین٬ خاکروبه دانی سرد و زشت می گردد.

چنان است که گویی خورشید را از آسمان برداشته باشیم٬ یا روح را از اندام٬ و یا نگاه را از چشم٬ یا معنی را از لفظ٬ و یا گرما را از آتش٬ و یا نور را از چراغ٬ و یا دل را از سینه٬ و یا کودک را از آغوش مادر٬ و یا مادر را از خانواده٬ و یا راهب را از غار٬ و یا محمد (ص) را از حراء٬ و یا اذان را از مناره٬ و یا امام را از مسجد٬ و یا انسان را از خدا٬ و یا ایمان را قلب٬ و یا عقل را از سر٬ و «حسین» را از کربلا٬ و شیعه را از «علی»٬ و «علی» را از نخلستان های مهتابی خاموش و بی کس٬ و نخلستان ها را از «علی»٬ و هر دو را از مدینه٬ و عیسی و مریم را از مسیحیت٬ و «محمد» و خدیجه را از اسلام٬ و «علی» و «فاطمه را از تشیع٬ و...

چه وحشتناک می شود! چه وحشتناک! زمستان در زمستان٬ ظلمت در ظلمت! واقعا چه وحشتناک است تصور طبیعت بی خدا٬ تاریخ بی «علی» و زمین بی معبد!

چه خانه ی سرد و احمق و بی روحی است طبیعت٬ که خدا از آن رفته باشد. چه شب دراز و تاریک و زمستانی است تاریخ٬ که «علی» در آن مرده باشد و چه قبرستان عزادار و غمزده ای است زمین٬ که در ان معبد نباشد!

شریعتی 

عید غدیر  بر شما خجسته باد    

طبقه بندی: مناسبت ها، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه بیست و چهارم آبانماه سال 1390 توسط مهسا شریفی نمین
|تمامی حقوق این وبلاگ برای كانون سپینود محفوظ است|